En çok öğretmen açığı olan branşlar 2013

Öğretmen atamaları tarihi oldukça yakın bir pozisyon alırken sonunda en çok öğretmen açığı olan branşlar ve dersler de açıklandı. Listeye baktığımızda geride bıraktığımız ...

Ortaokul ders saati düşürüldü

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı (TTK) ortak çalışmasıyla yürütülen bir proje sonucunda ortaokul derslerinde değişikliklere gidildi. ...

SBS’de yapılan değişiklikler

SBS’de yeni döneme henüz geçilmedi ama birkaç değişiklikler yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı daha önce yaptığı açıklamalarda önümüzdeki seneden itibaren ...

SBS Giriş Belgesi 2013

SBS’nin gerçekleştirilmesine 2 haftadan daha kısa bir zaman kaldı ve sonunda sbs giriş belgeleri yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı denetimi altında gerçekleştirilecek ...

Sınıfta kalma var mı?

Sınıfta kalma var mı sorusu tekrar gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanı koltuğundaki ismin birkaç ay önce Nabi Avcı’yla değiştiğini biliyoruz. Kısa dönem içerisinde ...

Okullar ne zaman tatil olacak 2013

Okulların ne zaman başladığı hala dün gibi hatırlanıyor. Öğrencilik döneminin en keyifli anılarından biridir zaten. Okula başlamadan önce hiç geçmeyecek bir sene gibi ...