Eskişehir’deki Anadolu Üniversitesinde Bulunan Fakülteler

Bu yıl için üniversiteye başlayacakların merak ettiği konuların başında da hangi üniversitede hangi bölüm olduğudur. Öğrencilerin birçoğunun hayalini Eskişehir ilinde bulunan Anadolu Üniversitesi süslüyor. Bu üniversitede hangi fakülteler ve hangi bölümler var gelin buna bir bakalım.

Anadolu Üniversitesi Fakülteleri; Anadolu Üniversitesi Türkiye genelindeki birçok gencin kariyer planlamasında önemli bir yere sahiptir. Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir’deki bu üniversitede İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi kurulduğu günden bu yana vardır. Son senelerde bu üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı bölümü Tarih Bölümü ve Sosyoloji Bölümleri de açılmıştır.

Anadolu Üniversitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Anadolu Üniversitesine kayıt olmak isterseniz öncelikle üniversiteye giriş sınavında yeterli puanı elde etmeniz gerekiyor. Bu üniversite içerisinde okumak istediğiniz bölümün taban puanının üzerinde bir puan almanız şart.

Sonrasında ise Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden ön kayıt yapıyorsunuz. Sonra gerekli evrakları bir araya getirerek size belirtilen günler içerisinde Eskişehir’e giderek gerçek kaydınızı yaptırıyorsunuz. Harcınızı yatırıyor ve öğretim döneminin başlamasını bekliyorsunuz.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle