15 Yıldan Az Memuriyeti Olanlara İkramiye Yok

Kısa bir süre önce milletvekillerine yapılan zammın ardından maaşlarının 6 bin 500 Tl ‘ye yükseltilmesinin ardından memurların ikramiyesi hakkında yeni düzenlemelere gidildi. Eğer memuriyet yılınız 15 yıldan az ise artık ikramiye alamayacaksınız.

26 Ocak 2012 yılında resmi bir gazetede yayınlanan yazıya göre 15 yıldan az görev yapmış olan memurlar artık ikramiye alamayacaklar. Çıkarılan kanundan önce eğer memuriyet yılınız 15 den az olsa bile ikramiye alınabiliyordu. Eğer memuriyet süreniz bu kanundan önce 15 yıldan az ise ancak dava ile ikramiyenizi alabileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer ikramiyenizi(15 yıldan fazla çalışmış iseniz) alabilmek için dava açmak isteyen emekliler(süresi 15 yılı geçmiş) varsa dilekçelerini vermeleri gerekiyor. Eğer 15 yıllık memuriyet sürenizi geçip emekli olmadıysanız emekli olduktan sonra ikramiyelerinizi davasız alabilirsiniz.

15 yıldan az çalışanlar ise resmi gazetelerde yayınlanmadan önce eğer dava açabilirlerse ikramiyelerini alabilirler. Açamayanlar ise ikramiyeleri belirlenen süre memuriyet yaptıkları taktirde alabilecekler. Bu çıkarılan yasanın tek iptal edilebilme olasılığı ise Anayasa mahkemesinin muhaliflerin getirimi ile yasayı kabul etmemesidir.

15 yıldan fazla yada az memuriyeti olanlar. Yazıyı baştan tekrar okumanızı tavsiye ederiz. Geleceğiniz için önemli bir konu atılıyor olabilir.

 

Advertisement

One Response to “15 Yıldan Az Memuriyeti Olanlara İkramiye Yok”

  1. Adınız (gerekli)mahli

    Kas 10. 2012

    Y10.08.1984 yılında emekli sandıgına tabii olarak kamu bankasında göreve başladım 31.07.2000 tarhinde banka tarafından görevime son verildi 01.07.2012 tarhinde ssk dan emekli oldum emekli sandıgı nda geçen 15 yılı aşkın sürenin ikramiyelerini alamıyorum yorumlarınızı bekliyorum.orumunuzu yazabilirsiniz…

    Reply to this comment

Yorum Ekle