17 Bin Öğretmen Ataması İçin Son Gün

Uzun zamandır tartışılan ve merakla beklenen öğretmen atama sayıları geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Sıkıntılı bir dönem yaşayan öğretmen olmaya aday binlerce yeni mezun bu günü sabırsızlıkla bekliyordu. Ve kaç tane öğretmen ataması yapılacağı ve öğretmenlerin yapması gerekenler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. 

Şimdi ise öğretmenleri saran tek telaş atamalar için yapılacak olan başvurular oldu. %95’lik kısmın başvurusunu yaptığı atamalar için hala %5 lik kısım bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararı ile 2 Şubat 2012 tarihi son başvuruların alınacağı tarih. Bugün atama için başvuru yapmayan öğretmen adayları bir daha ki atamalara kadar beklemek zorunda.

%5 lik kısmın atama başvurusunu son güne bırakması normal olarak karşılanıyor ama öğretmen adayları bugün atamalarını yapmaları konusunda uyarılıyorlar.

Bu arada bu ay ataması yapılacak olan öğretmenler gerekli evrakları Milli Eğitim Bakanlığı il temsilciliklerine teslim ettikleri taktirde 2011-2012 yılında kadrolu olarak görevlerine başlayabilecekler. Merakla beklenen öğretmen atamaları ise başvuruların sona ermesinden sonra başlayacak.

Uzun zamandır atanmayı bekleyen ve çoğu zaman hayal kırıklığına uğrayan öğretmenler Şubat’ta yapılaak olan atama haberi ile teselli buldular ve kısa sürelik başvuru döneminde yerlerini aldılar.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle