20. Ulusal Bilim Olimpiyatları Başvuru Tarihleri

Ulusal Bilim Olimpiyatları

Son sınıflar hariç ortaöğretim kurumu öğrencileri ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin bilim yapabilmeleri yeteneklerini gösterebilmeleri ve ulusal bir ortamda Temel bilimlerde çalışabilmeleri için Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenlenmekte ve genç dahiler bu Ulusal bilim olimpiyatlarına teşvik edilmektedirler.

Bu sınava başvuru yapabilmek için neler gereklidir?

Sınavların yapıldığı dallar matematik, fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar dallarıdır. Bu olimpiyatlara katılabilmek için lise son sınıf hariç ortaöğretim öğrencileri ve ilköğretim 8. sınıf öğrencileri katılabilirler. Her dalda sınava girmek üzere her okuldan en fazla 8 öğrenci katılabilir.

SINAVA NASIL BAŞVURU YAPILABİLİR?

-Tubitak’ın Bideb desteklediği Ulusal Bilim Olimpiyatları sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurularak başvuruları alınacaktır. Bu siteden  öğrencinin bağlı bulunduğu kurum sınavlara başvuru yapabileceklerdir. Bireysel başvurular kesinlikle kabul edilmemektedir.

-Okul müdürlükleri öğrencilerden başvuru yapabilmek için evraklar isteyecektir. İstenilen form ve başvuru yapabilmek için gerekli olan evraklara buradan ulaşabilirsiniz.

 

-Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan sınav duyurularına buradan ulaşabilirsiniz. 

-Sınava katılacak olan her bir öğrenci en fazla iki dalda önerilebilecektir. Başvuru yapıldıktan sonra kesinlikle öğrenciler değiştirilemez yada yeni öğrenciler önerilenlerin yerine sınava katılamazlar.

SINAV BAŞVURU TARİHLERİ

Sınav başvuruları 27 ocak’ta başlayacak ve 2 Mart’ta sona erecektir. 2 Mart son gündür ve bu günden sonra yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

SINAV TARİHLERİ VE YERLERİ NEREDEN DUYURULCAK

Sınavların yapılacağı yerler 14-15 nisan tarihlerinde il merkezlerinde belirlenecek olan yerlerde yapılacaktır. Sınav yeri ve tarihlerini Milli Eğitim Bakanlığı‘nın sitesinden takip edebilirsiniz. İlk aşama sınavının ardından ikinci aşama sınavı 2012 Aralık ayında yapılacaktır.

 

 

 

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle