2015 LYS Giriş Belgeleri

lys

8 günlük bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşecek olan LYS için giriş belgeleri sınava gireceklerin erişimine açıldı. ÖSYM’nin web sitesine giriş yaptıktan sonra çıktısını alabileceğiniz giriş belgeleri olmadan sınava girmenizin şansı bulunmuyor. Tüm bina ve salon atama işlemlerinin tamamlandığı ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar arasında yer alırken başvurusunu yapmamış olan öğrenciler giriş belgelerini alamayacaklar. Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıkladıktan sonra TC kimlik numaranızı ve aday şifrenizi girdiğiniz takdirde, giriş belgenize ulaşabilirsiniz.

2015 LYS Giriş Belgeleri

Başvuru yapılmayan LYS için giriş belgesi düzenlenmeyecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Adayların, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken, belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermesi ve belgelerinin çıktılarını ilgili LYS’de yanlarında bulundurması gerekiyor.

İlgili LYS’ye ait giriş belgesini yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Sınava giriş belgesi sadece üzerinde belirtilen LYS için geçerli olacak. Bir LYS için düzenlenen belge diğer LYS’ler için kullanılamayacak.

Adayların sınava girebilmeleri için giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunlu.

Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er veya erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir), tutuklu veya hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmi belge, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe veya mavi kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı ile çipli, manyetik şeritli, 16 rakamdan oluşan baro kart ve 7 rakamdan oluşan güvenlik kodu bulunan geçerlilik tarihi dolmamış resmi avukat kimlik belgesi, özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Bunların dışındaki sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle