61 İlde Niçin Milli Eğitim Müdürleri Değiştirildi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Milli Eğitim Müdürlüklerinde teftişler yapılacağını cümlelerini kullanmıştı. Ve bu söylevden kısa bir süre toplam 61 ilde Milli Eğitim Müdürleri değiştirildi. Sadece 16 ildeki milli eğitim müdürleri koltuklarında kalabildi. 

İl milli eğitim müdürlerinin koltukları değişti. Peki 1 ilde birden niçin görev değişimi yapıldı hangi ile hangi milli eğitim müdürü atandı. İl milli eğitim müdürlüklerinde yapılan değişiklikler neler? Yeni il milli eğitim müdürleri kimler?

81 ilde yapılan araştırmalar ev görevdeki milli eğitim müdürlerinin çalışmalarının denetlenmesi sonucu bu kadar fazla milli eğitim müdürünün değiştirilmesi gerçekten çok şaşırtıcı oldu. Akıllara gelen ilk soruda şu olmalı. Bugüne kadar atanılan milli eğitim müdürleri neden birden böyle görevden alındılar. Demek ki kafa karıştırıcı atamalar yaşanmış daha önce, yada şimdiki atamalarda.

İşte yeni atanan il milli eğitim müdürleri. Sırası ile göreve başlayan milli eğitim müdürleri ve illerinin ismi verilmiştir. Daha öneki il milli eğitim müdürlerinin henüz hangi görevlerde oldukları bilinmemektedir. Son olarak görev değişimi yapılmayan iller arasında İstanbul ve Ankara’da bulunmakta.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle