72 yaşında üniversite birincisi

72_yas_kadin

Sakarya Üniversitesi(SAÜ) mezuniyet törenleri son demlerine yaklaşırken geçen gün de Güzel Sanatlar Fakültesi’nin töreni yapıldı. Mezun olanlar arasında 72 yaşında bir bireyin olması bile dikkat çekmeye yeterken size bu kadının fakülteyi birincilikle bitirdiğini söylesek inanır mısınız? Neredeyse tüm akademisyenlerin ve yöneticilerin katılım gösterdiği mezuniyet töreninde birincilik ödülünü 72 yaşındaki emekli öğretmen Gülöz Serin aldı!

Tören, SAÜ Devlet Konservatuvarı Araştırma Görevlisi Hacı Bekir Kurşunet’in piyano dinletisiyle başladı. Daha sonra tören konuşmalarına geçildi. Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın ve Dekan Prof. Dr. Besim Dellaloğlu, yeni mezun olan öğrencilere tebrik etti ve mezuniyet sonrası yaşamlarında başarılar diledi.

SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 2015-2016 öğretim yılı dönem birincisi 3,99 ortalama ile 72 yaşındaki emekli öğretmen Gülöz Serin oldu. Fakülte ve Resim Bölümü birincisi Gülöz Serin, yıllardır hayalinin Resim Bölümünü okumak olduğunu söyleyerek, “Bugün SAÜ’den mezun olarak bir hayalimi gerçekleştirdim. Emeği geçen hocalarıma, öğrenci arkadaşlarıma ve eşime buradan teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Fakülte birincisi Gülöz Serin’e diplomasını ve belgesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yalçın ve Dekan Prof. Dr. Dellaloğlu verdi. Güloz Serin tarafından öğrencilere mezuniyet yemini ettirildi. Ardından mezunların kep atma töreni ile program sona erdi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle