77 Bin Derslik İnşa Ediliyor

Derslik sayısının artırılması ve tekli eğitime başarılı bir şekilde geçilebilmesi için, 77 bin adet dersliğin şuan inşaat aşamasında olduğu belirtildi. Öğretmen atamalarının da bu sayede daha yüksek rakamlarda gerçekleştirilmesi sağlanacak olan projeye göre, yüz binlerce öğrenci MEB yönetmeliğine uygun öğrenim görecek.

1 Yılda 77 Bin Derslik Açılacak

Bir sonraki yılın sonuna gelindiğinde, 2018 Ocak ile 2019 Aralık ayları arasında toplamda 77 bin dersliğin açılmış olması planlanıyor. Yapılan çalışmaların özellikle uzun vadeli sonuçları düşünüldüğünde, yüz binlerce öğrencinin daha az kişinin bulunduğu sınıflarda öğrenim görmesi sağlanacak. Türkiye derslik sayısına yeni 77 bin adet dersliğin daha katılacak olması, gelişmekte olan bölgeler için önem arz ediyor.

Okul sayısının artırılması ve özellikle yeni imkanların, köy bölgelerine de gönderilmesi isteniyor. Bu sayede öğrenim görmek için sadece şehirde yaşamak gerekmeden, öğrencilerin taşınması gerekmeksizin eğitim almaya devam etmesi sağlanacak. 1 yıl içerisinde açılacak olan derslik sayısı hakkında yapılan açıklamaya göre, bu zamana kadar açılanların 3 katına yakın dersliğin açılacağı vurgulandı.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle