Açık Öğretim Lisesi 2012 Sınav Giriş Yerleri

Açıköğretim Lisesi AÖL 2012 yılı ilk dönem sınava giriş yerlerini belirledi. 1. Dönem sınav tarihleri 21 ve 22 Ocak olarak belirlenmişti. Bu sınav tarihlerinde öğrencilerin de nerelerde sınavlara girecekleri belirlenmiş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığının Sitesinden yada buraya tıklayarak sınav giriş yerinizi öğrenebilirsiniz.

Sınav giriş yerinizi öğrenebilmeniz için gerekli olan bilgiler; Öğrenci No, Şifre ve sayfada verilmiş olan güvenlik kodudur.

AÖL Sınav Yerleri Belirlendi

Açık Öğretim Lisesi Hakkında Kısa Bilgiler

-Açık öğretim lisesinde bir eğitim yılı 2 dönemden oluşmaktadır. Ve bu dönemler sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan sınavlara girmeleri gerekmektedir. Sınavlara girip başarılı oldukları taktirde bir üst sınıfa geçebilir(mezun olabilir) ve diğer dönem için harçlarını yatırdıkları taktirde kayıt yaptırabilirler.

-Okuldan istenecek her türlü belge için mutlaka dilekçe yazmaları gerekmektedir.

-Yaşları 18’den küçük olan öğrenciler okul ile ilgili işlerinde velilerinin onayı olması gerekir.

-Sınavlara 30 dakikadan daha fazla geç kalındığı taktirde girecekleri sınav geçersiz sayılır ve kesinlikle telafisi bulunmamaktadır. Sınava gelirken yanlarında sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanı mutlaka olmalıdır.

-Açık Öğretim Lisesi ile ilgili herhangi bir işlem yapılacağı taktirde bunu halk eğitim merkezlerinden yada açık öğretim lisesinin sitesinden takip edebilirler.

 

 

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle