Açık Öğretim Sistemi Değişecek mi?

Açık öğretim sisteminde köklü değişikliklere gidiliyor. Anadolu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Davut AYDIN’ın yaptığı açıklamalara göre açıköğretim için yeni değişiklikler ve yenilikler getirileceği ifade edildi.

Açıköğretim okullarının ilk açıldığında oldukça ilgi görmeye başlamıştı ve şu anda da aynı ilgi devam ediyor.  Git gide artan öğrenci sayısı ve mezun olanların büyük bir kısmının iş bulmasından dolayı açıköğretime olan ilgi oldukça artıyor. Toplam 2 milyona yakın öğrencisi bulunan açıköğretimde her geçen yıl öğrenci sayısı artıyor.

**Artık açık öğretime başvurma yaşı yok. İsterseniz 40 isterseniz 50 yaşında olun. Yeter ki okumak isteyin. Açık öğretim kapılarını herkese açmış durumda.

**Açık öğretimde Almanca, Fransızca, Çince dersleri konuldu. Artık açık öğretimde bu üç yabancı dilin eğitimini alabilir ve bu dallarda kendinizi geliştirebilirsiniz.

**Öğrenciler bundan sonra aldıkları ders kadar harç ödeyecekler. Harç miktarları kredili sisteme geçildiği açık öğretimde artık aldığınız ders miktarı kadar harç ödeyeceksiniz.

Yapılan çalışmaların ardından daha köklü değişikliklere de gidileceğini belirten Prof. Dr. Davut AYDIN açık öğretimin layık olduğu yere gelebilmesi ve eğitim kalitesinin daha da güçlendirilmesi için her şeyin yapılacağını belirtti.

No comments.

Yorum Ekle