Ahmet Çamsarı görevine başladı

Ahmet Çamsarı

ahmet çamsarı görevine başladı, Mersin Üniversitesi, sonunda yeni rektörüne kavuştu. Yeni unvanını Profesör Doktor Suha Aydın’dan devir teslim töreni ile alan Profesör Doktor Ahmet Çamsarı, artık Mersin Üniversitesi’nin yeni rektörü. Yeni rektörün gelmesiyle birlikte rektör yardımcılarında da değişikliğe gidildi. Çamsarı’nın yardımcılıklarını Prof. Dr. Hakan Arslan ve Prof. Dr. Ali kaya yapacak. Biz de kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Yeni rektör yardımcılarıyla birlikte yönetim olarak hedeflerini aktaran Prof. Dr. Çamsarı, “Herkesi kucaklayan, hiç kimsenin ötekileştirilmediği, başarılı ve güzel işlerin yapılabildiği, verimli ve gurur duyulacak bir üniversite ortamını gerçekleştirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Yönetimi boyunca demokratik, barışçıl ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlanacağına dikkat çeken Prof. Dr. Çamsarı, istikrarlı bir gelişim amaçladıklarını, bunu yaparken de eşitlik ve adaletten ödün vermeyeceklerini söyledi. Prof. Dr. Çamsarı, evrensel bir üniversite kültürü oluşturmak için işbirliği, paylaşım, katılımcılık ve şeffaflık ilkelerine vurgu yaptı.

Öğrencilerin donanımlı bireyler olarak mezun olmaları için gerekli imkanın sağlanması için çalışacaklarını dile getiren Prof. Dr. Çamsarı şunları kaydetti: “14 yıldır mensubu olduğum Mersin Üniversitesi’nin potansiyelinin farkında olarak, bu yeni dönemde hedeflerimize ulaşacağımıza dair inanç ve güvenim tamdır. Hedeflerimize ulaşmada kent dinamikleri ile işbirliği içinde olacağız.”

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle