Anaokuluna Gidemeyen Çocuklara Yaz Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokula başlamadan önce her çocuğun en az bir yıl okul öncesi eğitim alabilmesi için çalışmalar yapıyor. Hiç okul öncesi eğitim almamış olan çocukların Temmuz ve Ağustos aylarında yoğunlaştırılmış anaokulu eğitimi alacağını açıklayan Bakanlık, eğitimlerin ücretsiz olacağını bildirdi. Anaokuluna gidemeyen çocuklara yaz eğitimi çalışmaları, anaokullarında ve gerekli olursa yaz tatillerinde atıl olan okullarda yapılacak.

Eğitimlere Katılmak İçin Yapılması Gerekenler

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen çalışma ülke genelinde 81 ilde düzenlenecek. Şu ana kadar sadece 26 ilden yaklaşık olarak 50 bin başvuru talebinin geldiği açıklandı. Çocuklarına okul öncesi anaokulu eğitimi aldırmak isteyen velilerin başvurularını adreslerine yakın olan okullara yapmaları yeterli. Başvurular ayrıca ilçe milli eğitim müdürlüklerine de yapılabilmekte. Kayıtlar ise Haziran sonunda alınarak çocuklar e – Okul sistemine kaydedilecek.

Program ayrıca Suriye’ li öğrencileri de kapsayacak. Söz konusu programa katılacak olan çocuklar için 26 ilde kırtasiye masrafları ve öğle yemekleri ise Avrupa birliği fonları tarafından karşılanacak. Diğer illerde ise Bakanlık velilere kırtasiye yardımı yapacak.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle