AÖF Sınav Saatleri Türkiye ve K.K.T.C ‘de Kaçta?

18 Ocak ve 19 ocak tarihinde gerçekleşecek olan Aöf sınavları, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi adayları için cumartesi ve Pazar gününde yapılıyor. Sınav saati konusunda yanlış bilgiler almak ya da yanlış saatlere bakmak kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu nedenle her yerde özellikle Aöf sınavları saatleri hakkında yayınlamalar yapmak bu son zamanlarda çok önemli.

Dört Oturumda Yapılacak AÖF Sınavları

Her sene yapılan Aöf sınavları, geçen seneyle aynı saat aralıklarında yapılıyor. Sabah ve öğleden sonra iki oturum şeklinde yapılan sınavlar, K.K.T.C DE dahil olmak üzere bütün Türkiye’de sabah 9:30 ve öğleden sonra 14:00 iki oturum şeklinde yapılacak.

Her ders için 20 soru sorulacak olan AÖF sınavları, açıköğretim final sınavlarından biri olacaktır. Aöf sınavlarının sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir bilgilendirme yapılmadı. Ancak gelişen sınav sistemiyle, erken açıklanacağı düşünülüyor. Bu hafta sonu sınava girecek herkesin yanında sadece kalem ve silgi götürme hakkı olduğu gibi içeriye bunlar dışında sadece su alabileceklerini kurallarda açıklanıyor.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle