Artık Öğrenciler de Öğretmenlerine Not Verecek

Geçmiş senelerden beridir öğretmenler öğrencilerini sınav yapıyor ve onlara sınıf içerisindeki başarılarına göre de puanlar veriyorlar. Ancak günümüzde öğrenciler de artık öğretmenlerine not verecek şekilde bir iddia ortaya atıldı.

Öğretmenler nasıl öğrencilerini sınıf içerisindeki durumu arkadaşlarıyla olan ilişkileri sınavlardaki puanları gibi konularda değerlendiriyorsa öğrenciler de öğretmenlerin sınıfla olan ilişkisini ve derslerdeki anlatma kabiliyetini değerlendirip puan verecekler. Bu durum öğrencilerin çok hoşuna gitti. Çünkü ülkemizde genel olarak öğrencilerin memnun olmadığı çok sayıda öğretmen var.

Öğrencilerin Verdiği Notlar Önemli Olacak

Günümüzde atanmayı bekleyen binlerce öğretmen adayı var. Milli Eğitim Bakanlığı aldığı bu kararla şu an için görevini tam olarak yerine getirmeyen öğretmenlerle yolunu ayırarak atanamayan kişilere şans vermeyi planlıyor.

Yapılan bu planda da en büyük sorumluluk öğrencilere düşecek. Öğrencilerin verdikleri puanların ortalamaları alınacak ve o puan öğretmenin o seneki puanı olacak. Buna göre genel ortalamanın altında kalan öğretmenlerin sözleşmeleri fesih edilecek. Bu durumda atanamayan öğretmenler de fırsat bularak görevlerini daha titiz ve düzenli şekilde yerine getirebilecekler.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle