Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi Kaldırılacak Mı?

Milli güvenlik dersinin kaldırılmasından sonra andımız kaldırılacak mı sorusuna verilen cevapların çok çelişkili olması halk arasında şaşkınlıkla karşılanmıştı. Basının en çok yöneldiği ve tartığı konular arasına andımız dan sonra İstiklal Marşı okutulmayacak mı soruları gelmişti. İstiklal marşının kesinlikle kaldırılmayacağı açıklamalarının ardından rahat bir nefes alan halk ve tartışmalarının durmaya başladığı basın şimdi yeniden hareketlendi.

Nedendir bilinmez ama önce bayrağımız, sonra milli güvenlik dersi, ardından andımız, onun ardından İstiklal Marşı ve Atatürk’ün gençliğe hitabeleri sırası ile kaldırılma söylevleri sürekli basını ve halkı meşkul etmekte ve bazıları da kaldırılmakta.

Aşağıda bulunan yazı özel okulların amaçlarında yer alan bir bölümdür. Malesef bu bölüm artık özel okulların amaçları arasından kalktı. 

Kaldırılanlar listesine şimdi de Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi eklendi. 

Özel okullarda olması zorunlu olan ve amaçlarının içinde yer alan Atatürk’ün gençliğe hitabesi, bayrağımız Atatürk’ün resmi, İstiklal Marşı, büst vb zorunluluklar artık kaldırıldı. Bundan sonra herhangi bir özel okula gittiğinizde yukarıda saydığımız, yıllardır görmeye alıştığımız ve bize benliğimizi anlatan şeyler artık olmayacak.

İŞTE ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ. HATIRLAMAK İSTEYENLER İÇİN PAYLAŞIYORUZ.

 

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle