Bakan Selçuk’tan Okulların Açılmasına Yönelik Açıklama

Korona virüs kapsamında uzaktan eğitime geçilen okullarla alakalı oluşan gelişmeler herkes tarafından merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise son yaptığı açıklama ile yüz yüze eğitime geçilmesinin adım adım gerçekleşeceğini söyledi. Yüz yüze eğitime geçilmesi takdirde çocuklarını okula göndermek istemeyen velilere hak tanımlaması da yapılıyor. İsteyen çocuklarını okula göndermezken isteyen veliler ise öğrencileri okula gönderebilecekler. Ancak gönderilmeyen öğrencilerde ise aynı uzaktan eğitim alama çalışmaları devam edecek.

Eğitimde İkinci Aşama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime aşamalı geçişle ilgili yeni kararların ayrıntılarını açıklayarak bu konuda merak eden vatandaşların da kafalarındaki soru işaretlerinin giderilmesine yardımcı oldu. Basın açıklamasında yapılan açıklamaya göre 12 Ekim Pazartesi günü ilkokul 1’inci sınıflarla birlikte, 2, 3, 4; ortaokul 8’inci sınıf ve lise 12’nci sınıflar yüz yüze eğitime başlayabilecekler.

TRT EBA TV kanalları ve EBA dijital platformu ile süren uzaktan eğitim 31 Ağustos’tan itibaren devam ediyor. Ancak yeni yapılan düzenleme ile belirli günlerde ve daha az kişilik sınıflarda 2, 3, 4; ortaokul 8’inci sınıf ve lise 12’nci sınıfların yüz yüze eğitimi başlayacak.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle