Batman’da dereceye giren öğrencilere ödüller dağıtıldı

batman

batmanda dereceye giren öğrencilere ödüller dağıtıldı, Batman Eğitimciler Derneği, geçtiğimiz günlerde şehir genelinde bir okuma etkinliği düzenlemişti. Etkinliğe yaklaşık 2500 öğrenci katılım için başvurmuş ve bin 800’ü katılabilmişti. 1.800 öğrenci arasından 80’i dereceye girmeyi başardı ve bu öğrencilere de Batman Eğitimciler Derneği Başkanı Cuma Yürden tarafından ödüller dağıtıldı. Dağıtılan ödüller arasında bisikletler, tabletler, müzik çalarla, kol saatleri ve başarı belgeleri de bulunuyordu.

Eğitimciler olarak öğrencilere kitap okuma sevgisini aşılamaya çalıştıklarını anlatan Yürden, “Biz bu tür yarışmalara oldukça önem veriyoruz. Çünkü kitabın öğrencilere çok şey kattığına inanıyoruz. Öğrencilerimiz okumaya çok hevesli bizde bunun farkındayız ve bu tür yarışmaları elimizden geldiğince sık sık düzenlemeye çalışacağız. Öğrencilerimizin velileri düzenlemiş olduğumuz yarışmaları oldukça olumlu karşılıyorlar. Çünkü kitap okuma alışkanlığı öğrencinin derslerindeki başarısına da büyük katkı sağlıyor. Düzenlediğimiz yarışmaya ilgi oldukça fazlaydı. Biz bunun farkındayız ki öğrenciler böyle yarışmaların yapılmasını istiyor. Bizde bu yarışmaları sık sık yapmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Dereceye giren öğrencilerden Ruken Yıldırım ise kitap okuma yarışmasından çok zevk aldığını belirterek, emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından düzenlenen ödül töreni son buldu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle