Bilal Erdoğan üniversite kuruyor

bilal_erdogan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da içerisinde bulunduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), İstanbul’da yeni bir üniversite kurmaya hazırlanıyor. Sabahın erken saatlerinde TBMM’den geçen yasayla birlikte ülke genelinde 8 yeni üniversitenin kurulmasına onay verilmişti; bunların arasında İbn Haldun Üniversitesi, yani TÜRGEV’in üniversitesi de yer alıyor. Diğer açılacak üniversitelerin adlaır ise şöyle olacak: İbn Haldun Üniversitesi, Türkiye Uluslararası İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, AKEV Üniversitesi ve Rumeli Üniversitesi.

MHP’Lİ VEKİL TEPKİ GÖSTERDİ
Bazı üniversiteler muhalefet tarafından eleştirildi. MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık; TÜRGEV’in kamuoyunda şaibelerle yer aldığını savunarak, “Mayasında helal para yok. Ülkeye hayır getirmeyecek” dedi. CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ da benzer şekilde TÜRGEV’e büyük bağışlar yapılmasının dikkat çekici olduğunu ifade etti. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı da 21’inci Yüzyıl Anadolu Vakfı’nın İstinye Üniversitesi kuracağını belirterek, “Web sitesi olmayan bir vakfa üniversite kurduruyorsunuz” dedi.

AK PARTİLİ VEKİL : ALKIŞLANMALI

AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, TÜRGEV’in 1996 yılında kurulduğunu, vakfın ilgili kuruluşlar tarafından denetlendiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarının vakıfta bulunmasının eleştirildiğini anımsatan Turan, “Cumhurbaşkanı ya da benzer kişilerin yakınlarının vakıf çalışmaları içinde olması alkışlanacak konudur” dedi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle