Bilişim Teknolojileri öğretmenleri dernek kurdu

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ders saatlerinin azaltılmasının ardından sorunlarını duyurabilmek için dernek kurdu.

Ankara’da kurulan Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği’nin (BTED), başkanlığını yapan Bilişim Teknolojileri öğretmeni Burcu Yılmaz, Bilişim Teknolojileri dersinin azaltılmasını yanlış buldukları için bu derneği kurduklarını ifade etti. MEB’in öğrencilerin bilgisayar kullanmayı bildiklerini iddia ederek ders saatlerini azalttığını ifade eden Yılmaz, bu durumun Bilişim Teknolojileri dersi öğretmenlerini zor durumda bıraktığını söyledi.

Öğretmenler formatör olarak görülüyor

 

Burcu Yılmaz yaptığı açıklamada, “Bilişim teknolojileri dersi ilköğretim kademesinde tüm sınıflarda okutulurken 2010 yılında alınan kararla 1, 2, 3, 4 ve 5inci sınıflardan kaldırıldı, sadece 6, 7 ve 8’inci sınıflarda diğer tüm seçmeli derslerin arasından sadece bir saat seçilebilecek hale getirildi. Ortaöğretim kademesinde ise 15 ayrı seçimlik ders arasına alındı. Eğitimde bilişim teknolojilerinin kullanılmasına yönelik ciddi projelerin hayata geçirildiği bu günlerde öğrencilerin büyük ilgi ve gereksinim duyduğu bu derslerin ve öğretmenlerin durumu eğitim camiasında dile getiriliyor. Not yetkisi elinden alınmış, ders sayısı azaltılmış, öğretmenleri ’formatör’ adı altında sıkıntılı görevlendirmelerle başbaşa bırakılmış bilişim teknolojileri derslerinin, internet ve bilişim teknolojilerinin oluşturduğu sanal bir dünyada sahipsiz bırakılan öğrencilerimizin hayatındaki önemi gözardı edildi” dedi.

 

 

 

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle