Çocukların çizimleri oyuncak oluyor

tatvan

çocukların çizimleri oyuncak oluyor, Bu haberimizde belki de son zamanlarda öğrencilerin en çok yararına olarak gördüğümüz bir gelişmeyi aktaracağız sizlere. Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı olan Çekmece Köyü’nün ilk okulunda öğrencilerin çizdiği karakterler oyuncaklara dönüştürülüyor! Öğrencilerin öğretmeni olan Burcu Aslan tarafından başlatılan bu projede yapılan oyuncaklar çizen öğrencilere hediye olarak verilirken bu sayede çocukların hayal güçlerini daha iyi kullanmaları sağlanıyor. Umarız ki böyle bir proje ülke genelinde yayılır.

Köy okulunda örnek projeyi yeni uygulamaya başladıklarını belirten Çekmece İlkokulu birinci sınıf öğretmeni Burcu Aslan, öğrencilerin hayal edip resme döktükleri karakterlerin oyuncağını yaparak hem öğrencileri ödüllendirdiklerini hem de hayal dünyalarının genişlemesini sağladıklarını söyledi.

Yapılan örnek proje sayesinde öğrencilerin sıradan oyuncakların dışına çıkıp kendi hayal ürünleriyle, kendi yaptıkları oyuncaklarla hem özgünlük kazanıp hem de özgüven kazanmış olacaklarını ifade eden Burcu Aslan, “Bu sayede öğrencilerimizin kendilerine olan güvenlerinin artarak, onların toplumda iyi yerlere gelmelerini amaçlıyoruz. Projemizde ilk önce öğrencilerimiz hayal ettikleri karakterleri resim olarak çiziyorlar. Bizlerde daha sonra resimleri çizilen bu karakterlerin oyuncaklarının yaptırıyoruz. Oyuncaklarını yaptığımız bu karakterleri ise öğrencilere hediye ediyoruz. Amacımız ilerleyen zamanlarda birçok köy okulunda da aynı çalışmaların yapılması sağlamaktır. Ben bizim bu projemizde öğrencilerimizin çizdiği karakterlerin oyuncaklarını ücretsiz olarak yapan takı tasarım hocası Hatice Dede hanıma ve projenin asıl fikir sahibi olan psikoloji öğrencisi Büşranur İnanç’a çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu projemiz sayesinde her alanda başarılı olan ve kendilerine öz güvenleri ileri seviyede olan öğrencilerimizin daha da başarılı olması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle