Da Vinci Kids İle Kontrollü Eğitim Fırsatı

Da Vinci Kids adıyla gerçekleştirilen özel çalışmalar sayesinde bir uygulama üretilmiş ve çocukların her yaş grubunda, kendilerini geliştirebilecekleri platform oluşturmuştur. Çocukların artık çok küçük yaşlardan itibaren tabletler, telefonlar ve bilgisayarlarla çok yakın bir bağ kuruyor olmaları, her zaman için daha fazla etkilenmelerine yol açıyor. Bilgisayar ve mobil cihazların kullanımıyla ilgili süreçte sadece oyun oynamak veya sosyal medyada sörf yapmak için teknolojiyi kullanmamalarını sağlamak önemlidir.

Yenilikçi Ve Kontrollü Eğitim

Okuma yazmayı öğrenmenin kolay hale getirilmesi, matematik problemlerinin çözülmesiyle ilgili mantığı öğretmek için oldukça etkili faaliyetler belirlenmiştir. Çocukların bilgiye ulaşma ve merak etme yetisini kaybetmemesi, meraklarının artırılabilmesi amacıyla, uygulama bünyesinde her türlü gelişimi destekleyici değere yer verilmiştir.

Berlin’de gerçekleştirilen özel etkinlik ile dijital eğitim ve mobil cihaz kullanımına dair pek çok noktaya değinilerek çocuklara ve ebeveynlere açıklamalar yapıldı. Yenilikçi ve global olmaya ek olarak, çocuk sağlığının ve gelişim sürecinin de olumlu bir şekilde desteklenmesi için Ferdinand Habsburg tarafından süreç hakkında tüm detaylar anlatıldı.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle