Dr.com.tr – Yaz Tatili İçin Çocuklara Kitap Önerileri

Yaz tatilinde en iyi etkinlik; kitap okumak! Çocuğunuzun okuma hızını geliştirirken yeni bilgiler edinmesini sağlayan kitaplar sayesinde eğlenirken öğrenmek mümkün! Kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi için ona uygun kitapları tercih edin! Unutmamalısınız ki seçtiğiniz kitaplar onların geleceğinde kalıcı biz iz bırakacaktır.

En Güzel Çocuk Hikayeleri – Rana Kahraman

Çocuklara kitap okumayı sevdirmenin ilk yolu hikayelerden geçiyor. Onların hoşuna gidebilecek tarzda düzenlenmiş hikayeler sayesinde her bir sayfada farklı bir dünyaya kapınızı aralayın.

Özellikle ilkokul çağında olan çocuklar için düzenlenmiş olan en güzel çocuk hikayeleri – Rana Kahraman kitabı ile dilerseniz çocuğunuzun okumasına izin verin, dilerseniz daha küçük yaş grupları için gece hikayeleri haline getirin! 324 sayfadan oluşan bu kitap ile her gün bir macera!

Her biri farklı temada eğiticiliği işleyen kitap sayesinde okumak yalnızca etkinlik değil, aynı zamanda bir eğitim aracı! Çocuğunuza seveceği kitaplar ile iyilik yapın!

Dünya Çocuk Klasikleri – Küçük Prens – Frances Hodgson Burnett

Dünya Çocuk Klasikleri – Küçük Prens – Frances Hodgson Burnett kitabı ile hem sevindirici hem de hüzünlü anılara yolculuk yapmaya hazır olun. 2010 yılından beri basımına devam edilen kitap ile çocuğunuza iyi bir kitap deneyimi yaşatın!

Arkadaşlık, sevgi ve birlikteliğin önemini işleyen kitap sayesinde çocuğunuzun duygusal gelişimini pekiştirin! Özellikle çocuğunuzun okuduklarından öğrenmesini istiyorsanız kitap içerisinde yer alan sosyal destek ile onun hayatına büyük bir iyilik yapabilirsiniz!

Okumak her zaman yeni bir dünyaya giriş yapmaktır. Çocuğunuzun okuma becerisini geliştirmek hatta onları okuma keyfi ile buluşturmak için seçtiğiniz kitaplar önemlidir.

Çocuğunuzun ilgisini çekecek gizem dolu kitap sayesinde okumak eğlenceli bir hale gelecek! Çocukların bilgi ve ilgi seviyesine gör düzenlenmiş kitap sayesinde sıkıcı kitap okuma saatlerini geride bırakın!

Arkadaşım Korku – Francesca Sanna

Özellikle küçük çocukların sosyal olarak edindikleri korkuları gidermek için düzenlenmiş olan Arkadaşım Korku – Francesca Sanna ile çocuğunuza sosyal olarak gelişmesi konusunda yardımcı olun!

Korkuların paylaşılması ile azalacağınız işleyen kitap sayesinde çocuğunuzun olası korkularını iç ısıtan bir hikaye ile aza indirebilir, hiçbir korkunun kalıcı olmadığını öğretin!

Kırmızı Bisiklet – Gelincik Dizisi – Gülten Dayıoğlu

Farklı köylerde ve şehirlerde eğitim şartlarını göz önüne çıkan bu eser, eğitici özelliği olan farklı küçük hikayelerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş. 64 sayfadan oluşan bu yolculukta çocuğunuz eğlenerek öğrenecek!

Kırmızı Bisiklet – Gelincik Dizisi – Gülten Dayıoğlu kitabı ile çocuğunuza öğütler vermek yerine onların anlayabilecekleri kelime yapısı ve içerikler sayesinde eğitimin ne kadar önemli olduğunu öğretin.

Doğa, çocuk ve hayvan sevgisi oluşturan bu eser, eğitimin yanında sosyal olarak da uyulması gereken kurallar hakkında yazılmış iyi bir içeriktir.

Kurşun Asker – Hans Christian Andersen

Kurşun Asker – Hans Christian Andersen kitabı ile çocuğunuza farklılıkların normal olduğunu, herkesin aynı haklara sahip olduğu bilincini aşılayın! Sevindirici ve üzücü birçok anısı ile özellikle ilkokul ve ortaokula giden çocukların keyif alacağı bir içeriktir.

2011 yılında ilk basımı yapılan kitap günümüzde hala çocuklar tarafından sevilerek okunuyor. Çocuğunuzun okuma alışkanlığı için yapabileceğiniz en büyük iyilik, onun severek okuyacağı kitaplardır.

Kitaplar her bir sayfasında yeni bir dünyaya bizleri sürükler! Çocukların okuduğunu anlamasını geliştirmesi, daha hızlı okuması ve kelime dağarcığını geliştirmesi için en iyi kitapları onlar için seçin! Birbirinden farklı kitap dünyasına adım atmanın en iyi başlangıcı, geniş seçenekleri ile dr.com.tr!

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle