Eğitim Hayatında 2. Dönem Ne Zaman Başlıyor?

17 Ocak itibariyle yarı yıl tatiline giren, ilkokul, ortaokul ve liseler karnelerini alarak, tatile başladı. Bütün bir dönem boyunca yorgunluğu üzerinden atmak isteyenler sadece öğrenciler değil aynı zamanda öğretmenlerdi. Okulların ne zaman açılacağı konusunda MEB iş takvimi üzerinden incelemeler yapılmaya başladı bile.

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

17 Ocakla birlikte başlayan yarı yıl tatili 2020 yılının şubatının ilk haftasında başlıyor. Şubatın 2’sinde başlayacak olan okullar şubatın 3 pazartesi sınıflar ders yapmaya başlayacak. Yarı yıl tatilinden sonra merakla beklenen yaz tatilinin de 19 Haziran’da olacağı açıklandı. İkinci dönemin sonunda 11 haftalık yaz tatiliyle yeni bir döneme başlayacak olan öğrenciler, şimdiden yarı yılda hazırlıklar yapmaya başladı.

Öğretmenler için de aynı tatil süresinin kesinleştiği 2020 yarı yıl tatili, aynı zamanda 13 Nisan’da olacak 9 günlük bir tatil de öğrencileri bekliyor. Tatil tarihleri Meb takvimi tarafından açılanarak, bir değişiklik olmadığı sürece bu şekilde devam edeceğe benziyor. İkinci dönem 3 Şubatta başlıyor.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle