Eğitim-Sen Antalya’dan Kaçak Saray tepkisi

kacak_saray_antalya

eğitimsen antalyadan kaçak saray tepkisi, Eğitim-Sen Antalya Şubesi, cumhurbaşkanının yeni konutuna ilişkin bir eylemin altına imza attı. İlk olarak başbakanlık konutu olarak projeye alınan, ardından ise cumhurbaşkanlığı konutuna çevrilen Ak-Saray, Eğitim-Sen’in tabiriyle ‘kaçAk-Saray’, Antalya’nın tüm okullarında afişlerle tanıtıldı. Tabi bu farklı bir tanıtım oldu. Ak-Saray için harcanan 1 milyar 370 milyon lira ile daha farklı ülke yararına neler yapılabileceği öğrencilere gösterildi.

‘kaçAK saray’ başlığıyla Antalya’da ilkokul, ortaokul, lise ve diğer eğitim kurumlarının tamamında ilan panolarına asılan Eğitim Sen’in hazırlattığı 1000’e yakın afişte, sarayın maliyeti olan 1 milyar 370 milyon lira ile 12 derslikli 1000 okul, 150 kişilik 230 öğrenci yurdu, 4 yıl boyunca 50 bin öğrenciye burs veya 2.5 milyon kamu emekçisine yüzde 2 zam verilebileceği ifade edildi.

Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, geçen yıl memura yüzde 3 dolayında zam yapıldığını, buna ilaveten yüzde 2 daha zam istendiğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın ‘Yüzde 2 daha zam yaparsak Yunanistan’a döneriz, iç çatışma çıkar’ şeklinde açıklama yaptığını, o paraya karşılık bugün kaçak bir saray inşa edildiğini söyledi.

Toplam 1000 odalı ana bina kısmı tamamlanan Cumhurbaşkanlığı Konutu ikiz konferans salonu, 4 minareli cami ve külliyesi, çalışanlar için hazırlanan sosyal tesis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilkbaharda taşınacağı belirtilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın önündeki yeni köşkten oluşuyor.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle