Eğitim sisteminde büyük değişiklikler yaşanacak

egitim

eğitim sisteminde büyük değişiklikler yaşanacak, Son senelerde durmadan değiştirilen eğitim sistemi, üniversiteye ve liseye giriş yöntemleri öğrencilerin, eğitim görevlilerinin kafalarını allak bullak etmiş durumda. Bir türlü nihai çalışma hazırlanamadı, bunla birlikte öğrenciler her sene farklı bir yapılanmayla karşı karşıya bırakıldı. Gelen bilgilere göre Nabi Avcı önderliğindeki Milli Eğitim Bakanlığı sessiz de olsa çok etkili bir değişiklik üzerinde çalışmalar yürütüyor. Bu konu hakkında Milliyet gazetesine özel bir yazı veren Abbas Güçlü, eğitim sisteminde yaşanacak olan değişiklikleri kağıda döktü. Abbas Güçlü’nün yazısını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Eğitimde büyük değişimlere hazır olun. Eğitim Bakanı Nabi Avcı, kendinden önceki diğer bakanlardan çok farklı. Bir şeyleri değiştirirken ortalığı toza dumana bulamıyor. Ne yapacaksa sessiz, sakin, ortalığı ayağa kaldırmadan yapıyor. En kritik konuları bile zamana yayıyor, tansiyonu düşürüyor ve tam da unutulduğu anda değiştiriveriyor.

Yasal dayatmalar ya da ret kararları da onu o kadar etkilemiyor. Ne yapacaksa, ne yapıyorsa, onu yapmaya devam ediyor. Bu yaz yani okullar kapandığında, seçimlerin çok yoğun bir şekilde konuşulduğu bir dönemde sınavlardan öğretmen atamalarına, bürokrasiden yönetmelik değişikliklerine çok önemli gelişmeler olacak.

En önemli değişikler de TEOG’da yaşanacak. Her ne kadar bu kimilerinin hoşuna gitmese de… İzlemeye devam…”

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle