‘’Eğitimde Fırsat Eşitliği’’ Konusunda Darüşşafaka Cemiyeti Faaliyetleri

Yıl içerisinde 3 Kasım’da gerçekleşecek olan 41. İstanbul Maratonu ile Darüşşafaka Cemiyeti eğitimde fırsat eşitliği bağlamında yardım sağlıyor.

Darüşşafaka Cemiyeti, ülkemizin eğitim bağlamında ilk ve en uzun sivil toplum örgütüdür. Kurulduğu ilk zamanlardan beri eğitim bağlamında faaliyetlerine dur durak demeden devam ediyor. Bu kez de eğitimde fırsat eşitliği için kollarını sıvayan Darüşşafaka Cemiyeti, İstanbul Maratonu’nda koşacak gönüllüler aracılıyla 120 öğrenci için bir yıl içerisindeki tüm eğitim alanındaki giderlerini destekleyecek. Aynı zamanda 800 bin TL gibi bir rakamın toplanması da bekleniyor.

Darüşşsafaka Eğitim Faaliyetleri

Kurulduğu ilk günden beri, yetim, öksüz, maddi olarak yetersiz ailede yaşayan çocuklarının her türlü eğitimsel ve dolaylı olarak da yaşamsal faaliyetlerinin çalışmalarını sürdüren Darüşşafaka, bahsi geçen bu yürüyüş maratonunda da hayırseverlerin yardımlarını bekliyor. darüşşafaka eğitim faaliyetlerine destek olmak için koşan ya da yürüyen vatandaşlar, İPK ile bağış oranını en pratik yoldan takip edebiliyor. Eğer siz de maratonda cemiyete destek vermek istiyorsanız [email protected] adresiyle iletişim sağlayabilirsiniz.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle