Ehliyet Yenileme Son Tarih Ne Zaman

2019 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Trafik ve sürücü eğitimleri dairesi tarafından yayınlanan bildirgeye göre ehliyet sahiplerinin, ehliyet kimliklerini yenilemeleri gerekiyor. Son tarihle ilgili herkesin kafasında oluşan sorular 2023 ile 2021 yılına dair olduğu için yeniden bir haber yayınlanarak, ehliyetlerin yenilenmesi ile ilgili son tarih yeniden belirlendi.

Sınavsız Yenilenecek Olan Ehliyetler

MEB özel eğitim kurumları tarafından belirlenen tarih 2020 yılının 31 aralığı olarak belirlenen ehliyet kimliklerinin yenilenmesi, ehliyet sahiplerinin bir an önce ehliyetlerini yenilemeleri gerektiği yönünde. Kimlik ve ehliyet yenilemeyle ilgili olan yeni bildirge, ehliyetini değiştirmeyenlere ceza uygulanacağı üzerine açıklamalar yapılmasına da neden oldu.

2020 yılında değiştirilecek olan ehliyetleri, ehliyet sahiplerinin yeniden sınava girmesini gerektirmiyor. Bunun için yapılması gereken Alo 199 numarasından randevu alınarak, başvuru yapılması olacak. Ehliyetin yenilenmesi uygulamasıyla çipli olan ehliyetler, sürücünün daha önce aldığı cezaları ve genel bilgilerinin trafik polisleri tarafından anında görünmesini sağlayacağı için önemli bir uygulama olarak herkesin bir an önce yaptırması gerektiği yönünde.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle