En İyi 6 Cinayet Romanı

Kitap okumak, insanın kendisini farklı dünyalara açması, hayal gücünü geliştirmesidir. Karakterlerin her birini, olayın geçtiği mekanları akılda canlandırmak, okuyanın kendisini olay örgüsünün içerisinde hissetmesi ise biraz da yazara bağlıdır. Çünkü bir kitaptaki en önemli şey, etkili bir anlatım tarzıdır. Buna özellikle; gerilim romanlarında rastlarız. Bazı kitaplar vardır ki okurken tüylerimizi diken diken etmeyi başarabilirler. İşte sizler için bu kitapları derledik. Bunların hepsini D&R sitesinden edinebilirsiniz.

Siyah Kan 

Bizce, polisiye- gerilim türü içerisinde en başarılı olan yazarlardan bir tanesi kesinlikle Jean- Christophe Garange. Özellikle Siyah Kan romanı ile elde ettiği başarıyla, son dönemlerde ülkemizde de en çok okunan yazarlar arasına giren Garange bu romanıyla kitap severlerin beklentilerine üst düzeyde bir cevap veriyor.

Kurgusu, anlatım tarzı ve olayların birbirine bağlanması gibi önemli detayları muazzam şekilde güçlü kullanan yazarın bu kitabı mutlaka herkesin kitaplığında yer alması gereken kitaplardan.

Gözlerini Sımsıkı Kapat 

Eğer sıkı bir polisiye- gerilim romanı takipçisi iseniz John Verdon’ u duymamanıza, bu kitabı bilmemenize imkan yok. Eğer bilmeyenler varsa da biz tanıtalım. Karşınızda yine tüm beklentilerinizi karşılayacak ve sizi memnun edecek bir cinayet romanı yer alıyor. Aklından Bir Sayı Tut ile ülkemizde de büyük bir üne kavuşan yazarın neredeyse her kitabı olay olmaya devam ediyor. Bu yüzdendir ki biz de sizi Gözlerini Sımsıkı Kapat kitabını şiddetle öneriyoruz.

Roger Ackroyd Cinayeti 

Bu roman olağanüstü anlatımı ve mükemmel olay kurgusu ile sınırlarını zorlamış bir kitap. Okurken her saniyesini merak içerisinde geçireceğiniz ve asla bitene kadar elinizden bırakmak istemeyeceğiniz romanın yazarı hepimizin aşina olduğu bir isim; Agatha Christie.

Tüm dünyada O’ nun kitaplarının ne kadar kaliteli bir anlatıma sahip olduğunu bilmeyen yoktur. Şimdi bir de buna Roger Ackroyd Cinayeti kitabında olay kurgusunun muazzamlığını ekleyin. Bu iki ögeyi içerisinde bulunduran kitabı okumamak gibi bir gaflet içerisinden sıyrılıp hemen satın almak için adresi biliyorsunuz.

Koku

Bu kitabı okumamış olanlar belki de filmini izlemiş olabilirler. Filmde insanları öldürüp onların beden kokularından parfüm yapan bir katilin hikayesi anlatılıyor. Tabi kitapta anlatılan da bu. Ancak hepimizin bildiği gibi kitaplarda olaylar her zaman daha derinlemesine anlatılır. Bu yüzden eğer Patrick Süsikind’ in Koku romanı konusunda tereddüt yaşıyorsanız, bu tereddütlerinizin yersiz olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü okuduğunuz zaman son derece keyif alacağınız ve sizi memnun edecek bir roman.

Psikopat

Karşımızda yine çok orijinal bir kitap var; Psikopat. John Smith’ in en çok sevilen kitapları arasında yer alan bu romanda babası seri katil olan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Çocukken annesine ve kendisine sürekli işkence eden bu adam aslında bir sapık ve seri katil. Şimdi de evlenen ve kendisine yeni bir hayat kuran oğlunun peşine düşüyor. Acaba gerçekten bu amacı konusunda başarılı olabilecek mi? Kitabı  bir solukta okuyacağınıza eminiz.

Gülün Adı

Orta Çağ’ da geçen bu nefes kesen hikayeyi okumaya hazır mısınız? Umberto Eco’ nun en beğenilen ve rağbet gören bu kitabı sizi hem çok farklı bir dünyaya sürükleyecek hem de edebiyatın en güzel inceliklerini görmenizi sağlayacak. O yüzden mutlaka okumanız gereken kitaplar arasına almanızı öneririz Gülün Adı romanını.

Daha nice tüyler ürperten baş yapıtlar ve farklı kategorilerde binlerce kitap için mutlaka www.dr.com.tr sitesine uğrayın. Ayrıca sitede size özel D&R kampanyaları da var.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle