En İyi Cinayet Romanları

Kurgusu tüyler ürperten, içi gizemlerle dolu ve adeta çözülmesi gereken bulmacaların yer aldığı kitaplardır cinayet romanları. Başlı başına bir tür olmasa da “polisiye romanlar” kategorisi içerisinde yer alır bu tip romanlar. Kimisi hiç hoşlanmaz ama kimisi de saatler içerisinde bitirebilecek kadar tutkunudur. İşte bu yazıda cinayet romanları sevenler için en iyi polisiye romanlardan bahsedeceğiz. Bu romanların hepsine D&R’dan ulaşabilirsiniz.

Aklından Bir Sayı Tut 

John Verdon’un en başarılı romanlarından birisi olan Aklından Bir Sayı Tut, sizi sıkıcı dünyanızdan alıp bambaşka bir dünyaya taşıyarak çözülmesi gereken sırların ortasına bırakacak. Kitabın ismine uygun bir başlangıç ile tüm gizemi üzerinde toplayan bu kitabı bir solukta okuyacağınıza ve şaşkınlıklar içerisinde kalacağınıza emin olabilirsiniz. Bakalım aklınızın sınırlarını zorlayarak asıl suçluyu tahmin edebilecek misiniz?

Çırak 

Tess Gerritsen’in Rizzoli&Isles Serisinin 2. Kitabı olan romanda heyecan yeniden tavan yapıyor ve nefesler kesiliyor. Çünkü ilk kitaptaki Cerrah’ ın işlediği cinayetlere çok benzer olan bir cinayet zinciri yeniden ortaya çıkıyor. Fakat bazı farklarla. Tam her şeyin bittiğini, gerçek suçluyu yakaladıklarını düşünen dedektifler ise bu cinayetlerin ardından kendilerini bir yanılgı ve sırlarla dolu olay örgüleri arasında buluyor. Akıcı ve heyecan dolu anlatımıyla okuyucuları adeta kitabın içerisine hapseden Gerritsen’in Çırak adlı kitabı da en az serinin ilk kitabı olan Cerrah kadar iyi. Okurken kendinizi bambaşka bir suç dünyasının içerisinde bulacak ve tüylerinizin ürperdiğini hissedeceksiniz.

Şah Mat 

Bir yanda İtalyan polisi bir yandan suçluların psikolojisi üzerinde uzmanlaşan bir psikolog ve bir yanda da, işlediği cinayetleri tam 3 adımda tamamlayan bir seri katil. Her şeyi bildiğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz, çünkü bir gün bir şey sizi hiç ummadığınız şekilde yanıltabilir ve tam bir muammanın içerisinde kalabilirsiniz. Kitap içerisinde bu gerçeği sizlere sonuna kadar kanıtlayan Mario Mazzanti, sizleri harika bir gerilimin tam ortasına sürüklüyor. Bir solukta okuyacağınız Şah Mat isimli bu romanın bitmesini asla istemeyeceksiniz.

Kızıl Nehirler 

Jean- Christophe Grange’yi bilenler bilir. Özellikle “ Siyah Kan “ romanı bizleri heyecanının üst sınırlarına taşımıştı. En az onun kadar heyecan ve adrenalin dolu olan Kızıl Nehirler romanında ise tam bir muamma içerisinde kalacak ve gizemi çözmek adına sürekli olaylar arasındaki detayları inceleyeceksiniz. Düşünmeden duramayacağınız ve okumak için sürekli boşluk yaratmak isteyeceğiniz bu roman ülkemiz dahil tüm ülkede nefeslerin tutularak okunduğu ve epey beğeni toplayan bir kitap.

3:01 

İşte heyecan, işte adrenalin işte gizem… Bir polisiye romanının iliklere kadar işlemesi iiçin öncelikle bu iç unsuru sonuna kadar zorlaması gerekmektedir. İşte Simon Kernick, bunu sonuna kadar başarmış ve okuyucularına tam da bu noktada mükemmel bir kurgu yaratmış. Her sayfasını büyük bir ilgi ve gerilim içerisinde okuyacağınız 3:01 kitabının etkisi üzerinden uzun süre çıkamayacaksınız.

Trendeki Kız 

Cinayet romanlarına yeni bir soluk getiren Paula Hawkins, son derece başarılı bir polisiye romanlar karşımızda; Trendeki Kız. İşin tamamen heyecanında olan kişilerin belki de pek beğenmeyeceği roman daha çok psikolojik polisiye türünde diyebiliriz. Eğer bu türe aşinaysanız, bayılacağınız bir kitap.

Tüm bu polisiye romanları ve daha farklı kategorilerdeki romanlar için D&R’ı ziyaret edebilirsiniz. www.dr.com.tr

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle