Evlilik yıldönümü hediyesi okul

turgat_dalaman

evlilik yıldönümü hediyesi okul, Yaşamını Denizli’de sürdürmekte olan ve nesillerdir de Denizlili olduğunu ifade eden iş adamı Turgut Dalaman, eşine evlilik yıl dönümü hediyesi olarak bir okul ismi bağışladı. 2 Kasım’da evliliğinin 30. yıl dönümünü kutlayacak olan çiftin bu değerli günüyle birlikte Denizli’de bir anaokulu isminin adı Berna Dalaman Anaokulu olacak. Turgut Dalaman bu hediye için 500 bin liralık bağışta bulundu. Bu kentte kazandığını ve kente faydasının dokunmasını istediğini dile getiren Turgut Dalaman, en faydalı yatırımın eğitime yapılabileceğinin de altını çizd.

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise hayırsever Dalaman’ın daha önce de annesi ve babası adına Necati-Fikriye Dalaman İlköğretim Okulu’nu yaptırdığını hatırlattı. Turgut Dalaman’ın yapılan anaokulunun isim hakkını aldığını belirten Kocatepe, bağışlanan 500 bin lirayla bir anaokulu yapacaklarını söyledi ve hayırseverlere eğitime verdikleri katkıdan dolayı teşekkür etti.

Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesi’nde yapılan Berna Dalaman Anaokulu, 200 öğrenci kapasiteli ve beş derslikten oluşuyor. İş adamı Turgut Dalaman, imzalanan protokolle 855 bin liraya malolan okulun yapımına 500 bin lira yardımda bulunarak isim hakkını devraldı.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle