Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları Atamaları

4 yıllık fen edebiyat fakültesinden mezun olan üniversite öğrencilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu sayının artması da açıkta kalan mezun sayısının artmasına sebep oluyor. Sınavlarda aldıkları sonuçlara göre atma bekleyen mezunlar şu sıralarda atama sayısından hiç memnun değiller.

Kamu için yapılmakta olan atamalarda 4 yıllık üniversitelerden mezun olan herkesin faydalandığı 4001 kodlu alımların sayısının gitgide azalması Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olanları hiç hoşnut etmiş durumda değil. Yaklaşık 130 bin olarak belirlenen Fen Edebiyat Fakültesinden mezun kişiden 2011 yılında toplam 912 kişi alındığı bildirildi. Geriye kalan 129 bin mezun ise hala atam beklemekte ve bu durum mezunların tepkisine yol açmakta.

Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları Yakınıyor

2012 yılında yapılacak atamalardan çok umutlu olan Fen Edebiyat Fakültesinden mezun öğrenciler, bu yılda da atama sayısının az olması durumunda tepkilerini ortaya koyacaklarını belirttiler. 130 binin üzerinde mezun olmasına rağmen işsiz güçsüz sokaklarda dolaştıklarını ve devletten çalışmaları için herhangi bir teşvik gelmediğini belirten ve bu durumdan oldukça yakınan mezunlar artık iş istediklerini ülkeye faydalı birer birey olmak istediklerini belirttiler.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle