Gizem Romanları; D&R

Gizem romanları günümüzde sadece polisiye romanlar olarak bilinse de aslında pek de öyle değildir. Gizem romanları oldukça çeşitlidir ve bir aşk romanının dahi içerisinde gizem yer alabilmektedir. Bunlar arasından en iyilerini seçerek istediklerinizi okuyabilirsiniz. D&R üzerinden satın alabileceğiniz gizem romanları günlük hayatınızda sıklıkla okuyabileceğiniz ve içinde kendinizi kaybedebileceğiniz kitaplardan oluşmaktadır.

Charlotte Bronte-Jane Eyre

Jane Eyre ailesini kaybedince zorlu bir hayata adım atar ve başta bir kız çocuğu ve ardından da bir kadın olmanın tüm zorluklarını özellikle o zaman aralığında bir kadının yaşamının zorluklarını oldukça gizemli bir ifade ile yazarımız anlatmaktadır. Charlotte Bronte Jane Eyre romanı bir başyapıttır. Ancak hala okumayanlarınız varsa Jane Eyre’in yatılı olarak mürebbiyelik yaptığı anlar sizleri de oldukça gerecektir. Önceden söylemek gerekir ki kitap oldukça kasvetli bir havaya sahiptir.

Dan Brown-Da Vinci Şifresi

Gizem kitapları arasında kime sorarsanız sorun ilk önereceği gizem romanlarından biri Dan Brown Da Vinci Şifresi kitabıdır. Kitabı pek çok insan okusa da hala okumayanınız varsa şiddetle tavsiye edilmektedir. Gizem ve gerilimi hissedebileceğiniz özel bir kitap demek mümkündür. Bir cinayet sizleri bir tabloya götürecek ve işler ondan sonra çok daha fazla karışacaktır. Başrol ile olayı bizzat yaşar gibi anlatan Dan Brown sizleri de kitabın içindeki girdaba sokacaktır. Hararetle okuyacağınız kitap kısa sürede bitecektir. Pek çok insanın en sevdiği romanlar arasında yer almaktadır.

Agatha Christie-Doğu Ekspresinde Cinayet

Agatha Christie’nin en ünlü romanlarından biri olan Doğu Ekspresinde Cinayet romanı okuyanları hayrete düşürmektedir. Tüm gizemin içerisine gerilim de katılmıştır ve kitap gizem ve gerilim arasında mekik dokumaktadır. Birçok filme de ilham olan kitap okuyan herkesi katil kim sorusunu sormaya yönlendirecektir. Agatha Christie Doğu Ekspresinde Cinayet romanı bir kez okuduktan sonra yine okumak isteyeceğiniz bir başyapıttır çünkü süreci ilk okuduğunuzda büyük bir heyecan ile okurken ikinci okuyuşunuzda izleri çok daha rahatça sürebilecek sakinliğe erişmiş olacaksınız.

Josh Malerman-Gölün Dibindeki Ev

İlk zamanlar Türkiye’de iki yıl üst üste en çok satan korku gerilim kitabı olan Josh Malerman Gölün Dibindeki Ev kitabı oldukça etkileyici bir kitaptır. Romantik bir anda suyun altında bir ev keşfeden iki kişi için macera henüz yeni başlıyordu. Ev iki katlı ve bir bahçelidir. Klasik bir Amerikan evinden söz etmek mümkündür. Ancak bir fark vardır, göl dibindedir. Evin boş olduğunu sanan çift için asıl sorun burada başlamaktadır. Ev boş değildir ve gizem bunlarla kendini göstermeye başlar.

Dan Brown-Melekler ve Şeytanlar

Bu kadar gizemden bahsederken bir Dan Brown kitabından daha bahsetmek gerekmektedir. Dan Brown bu alanın en başarılı yazarlarından olmakla birlikte bu kadar sevilmesinin ve beraberinde bu kadar okunmasının temel sebebi aslında gizem içerikli kitapların oldukça zeki içerikleri de bünyesinde barındırmasıdır. Yani aslında oldukça zekice ve birçok dal ile iç içe üretilmiş kitaplardır. Bu nedenle insanlar okurken çok başka dünyalara giderler. Dan Brown Melekler ve Şeytanlar kitabı ile bunu başarmaktadır.

Daha fazla gizem romanları görmek istiyorsanız D&R internet sitesinden https://www.dr.com.tr/ tek bir tık ile istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle