Halk Bankası Sınavı: Uzman Yardımcılığı

Halk Bankası yaptığı basın duyurusunda uzman yardımcılığı ve mühendis uzman yardımcısı giriş sınavları yapacak.

Toplam 14 sınav merkezinde yapılacak olan sınavın tarihi ise 4 Mart 2012 olarak belirlendi. Halk Bankasının Genel müdürlük birimleri bölge koordinatörlükleri ve şubelerinde çalışmak üzere uzman yardımcıları alacağını duyurdu. Yapılan açıklamada istihdam edilecek olan adayların; Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, KAyseri, Konya, Samsun ,ve Trabzon illerinde göreve başlayacakları belirtildi.

Halk Bankası Sınavları

Mühendislerden arasından seçilecek olan uzman yardımcıları ise İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde göreve başlayabilecekler. Bu sınava giriş yapabilmek için Halk Bankası’nın belirtmiş olduğu sınava katılma şartları özet olarak aşağıda belirtilmiştir;

-Türkiye vatandaşı olmak

-Sınav tarihinden önce 18 yaşını bitirmiş olmak

-Devletin kamu haklarından kesinlikle mahrum olmamak

-Temiz bir sicile sahip olmak

Ayrıca bu sınava katılabilmek için sınavdan önce herhangi bir üniversite bölümünün 4 yıllık öğretiminden mezun olmak gerekmektedir. Mühendis uzman yardımcısı olabilmek içinde üniversitelerin 4 yıllık mühendislik bölümlerinden herhangi birinden mezun olma şartı aranmaktadır.

-Erkek adaylar askerliğini yapmış olması gerekmekte eğer yapmamış ise tecil ettirdiğini kanıtlamak

Yukarıda bulunan bütün koşullar sağlandığı taktirde HALK BANKASI uzman yardımcılığı sınavına giriş yapabilirsiniz.

SINAVA NASIL BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ?

Sınav ücretinin en geç 11 Ocak 2012 Çarşamba günü Halk Bankası şubelerinden herhangi birine 17.00 ‘a kadar yatırmanız gerekmektedir. Para yatırılırken sizden istenen bilgiler; TC Kimlik numaranız, adınız soyadınız, cep telefonu numaranız.

Başvuru formunun internet üzerinden doldurulması gerekir. Buraya tıklayarak formu dolduracağınız adrese ulaşabilirsiniz. Halk Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre sınav başvuruları sadece internet üzerinden kabul edilecektir.

SINAV HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Sınav yazılı ve sözlü sınav olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Yazılı Sınav

Sorulacak olan soru sayısı 120 dir. Adaylara toplam 3 saatlik sınav süresi verilmektedir. Sınav sabah saat 10.00 da yapılacaktır. Sınav merkezleri yazının başında belirtilmiştir.

UZMAN YARDIMCISI KONULARA GÖRE SORU DAĞILIMI

UZMAN YARDIMCILIĞI(MÜHENDİS) SORU DAĞILIMI

Daha detaylı bilgi alabilmek ve başvuru hakkında genel bütün konulara tam anlamıyla ulaşabilmek için tıklayınız.

 

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle