Hatay’da Eğitim Değerlendirme Toplantısı

Hatay’da eğitim değerlendirilmesine yönelik düzenlenen toplantıda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından özel açıklamalarda bulunuldu. İsmet Yılmaz’ın değindiği konuların başında, geçmişe kıyasla çok daha kaliteli bir eğitim verildiği ve bunun için özel olarak çalışmaların sarf edildiği bilgisi yer alıyor.

Hatay valiliğinde düzenlenen değerlendirme toplantısında, il milli eğitim müdüründen detaylı olarak brifing alındı. Bunlara uygun bir şekilde hareket edileceği ve bölgeye yönelik çalışmaların da gerçekleştirileceği belirtildi.

Son On Beş Yıllık Rakamları Açıkladı

Son yıllarda yapılan yatırımlarla birlikte, toplamda 64 milyar lira değerinde yatırımın gençler için gerçekleştirildiği belirtildi. Hatay’da toplamda 1 milyar 415 milyon 192 bin lira değerinde yatırım yapıldığı vurgulandı. Hatay’da son 15 yıl içerisinde, kendi faaliyetleriyle birlikte derslik sayısının 7 bin 323’den 16 bin 607’ye çıkarıldığı bildirildi.

Ayrıca sınıf ve öğretmen başında düşen öğrenci sayısının da sürekli olarak azaltıldığı, bu sayede öğrencilerin daha kolay eğitim almalarının sağlandığı bildirildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tutulan raporlarla birlikte, geçmiş yıllara kıyasla teknolojik sınıfların da bilgisayar, tablet ve tahtalarla desteklendiği açıklandı.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle