İmam, Hatip ve Müezzin Atamaları Ne Zaman Yapılacak

İmam Hatip mezunlarına müjdeyi Başbakan Yardımcısı Bekir Bozbağ verdi. Ataması henüz gerçekleşmemiş olan ve göreve başlamayı bekleyen mezunlara mutlu haber bugün basın yolu ile verildi. 

 

2012 Yılında Atanacak Din Görevlisi Sayısı

İmam-Hatip Müezzin Atamaları Ne Zaman Yapılacak Soruları Son Buldu

Uzun süredir atama bekleyen İmam Hatip mezunları bugün müjdeli haberi aldılar. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozbağ 2012 yılının şubat ayında toplam 9 bin atamanın gerçekleşeceğini belirttiler. Bu atamalardan 7 bininin imam adayları için geri kalan 2 bininin ise müezzin adayları için olacağı belirtildi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozbağ tarafından yapılan açıklamada camilerde çok sayıda boş imam ve müezzin kadrosu bulunmakta. Bu yüzden camilerimiz için toplam 7 bin imam 2 bin müezzin alınacak. Bu sayede camilerimizde ihtiyaç olan din görevlileri şubat ayından itibaren grevlerine başlayabilecekler. Bunun yanında yıl içinde kadrolu atama yapacaklarını belirten Başbakan Yardımcısı Bekir Bozbağ kadrolu atama sayısı için çalışmaların ve denetlemelerin devam ettiğini belirtti.

ATAMA SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK

İlk defa atama bekleyecek olan adaylar için ise yeterlilik sınavı başvuru tarihleri 1 şubat 2012 ile 21 şubat 2012 tarihleri arasanda yapılacak. Bu tarihler arasında adayların sınav ücretlerini Vakıfbank, Halk Bankası yada Ziraat Banklarından herhangi birine yatırmaları gerekmekte. Sınav ücreti ise 50 olarak belirlenmiş durumda.

Advertisement

One Response to “İmam, Hatip ve Müezzin Atamaları Ne Zaman Yapılacak”

  1. tevhid

    Oca 30. 2012

    haksızlık sınavdan sonra olsn o zaman sınav olmasın

    Reply to this comment

Yorum Ekle