İngiltere’de eğitim


İngiltere’de üniversite başvuru tarihi 20 Ağustos. Yani henüz bitmiş değil, daha 20 gün var. Bu 20 gün içinde İngiltere’de istediğiniz her hangi bir üniversiteye başvurabilirsiniz, tabi yeterli düzeyde İngilizce’niz varsa.

İngilizce bilginiz yoksa da bahar dönemine kadar İngiltere’de İngilizce eğitimi alabilir, 30 Kasım’a kadar başvurduğunuz takdirde bahar sezonu için İngiltere’de okuyabilirsiniz.

Peki ücretler ne kadar?

Neredeyse Türkiye’deki özel okullar ile aynı. Orada yıllık 8000£ en fazla harç parası ödüyorsunuz. Harç parasının kalkması şu an için Türkiye’de gündemde ama bu sene harç paraları yine ödenecek. Kiranız 400£ civarı ve diğer gelirlerle birlikte aylık 700£ harcamış oluyorsunuz.

İngilizce

İngiltere’de okumanın diğer iyi yanı da mükemmel İngilizce’ye sahip olarak dönecek olmanız. Türkiye’de yapamayacağınız pratiği orada her gün, her dakika, öğretmenlerle, çevrenizdeki arkadaşlarınızla yapabilirsiniz.

Mezuniyet sonrası kariyer

İngiltere’den mezun olduğunuz takdirde dünyanın her yerinde iş bulma imkânınız çok yüksek. Hem de dünya devleri ile birlikte. Üniversite’den lisansınızı alırsanız size İngiltere’de 1 yıl oturma ve çalışma izni veriliyor. Ayrıca üniversite okurken de part-time çalışma imkânınız var.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle