İşsiz bırakmayan meslekler

meslek

işsiz bırakmayan meslekler, Türk hava yolu şirketlerinin mükemmel hızda bir yükselişte olması ülkedeki havacılık sektörünü de genişletiyor. Geride bıraktığımı sene sonu itibariyle aktif 52 havalimanı bulunuyor ve yıllık yolcu sayısı da 150 milyona kadar ulaştı. Hem havalimanlarının modernleştirilmesi hem de bilet fiyatlarında önemli kampanyaların düzenlenmesi artık havacılık sektörünün kara seyahati sektörünün önüne geçmesine neden olurken havacılık sektöründe 2003 yılında çalışan 65 bin işçi sayısının 2013 sonunda 167 bine ulaştığını da vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim.

Ülkemizin bayrak taşıyıcı firması olan Türk Hava Yolları başta olmak üzere özel havayolu şirketlerinin rekor sayıdaki uçak siparişleri ve İstanbul’a yapılacak 150 milyon yolcu kapasiteli üçüncü havalimanı, söz konusu büyüme öngörülerini doğruluyor. İstihdam projeksiyonlarına göre en önemli açığın hosteslikte olduğu görülüyor.

Sektörün öncü eğitim kurumlarından ve bu alanda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından eğitim vermeye yetkilendirilmiş tek yükseköğretim kurumu olan Kapadokya Meslek Yüksekokulu yetkililerinin yaptıkları personel ihtiyacı analizine göre, havacılığın tüm alanlarında ihtiyaç bulunmakla birlikte en önemli açığın hosteslikte. Kapadokya Meslek Yüksekokulu yetkilileri iyi bir iş için gençleri ek yerleştirme döneminde Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programını gönül tercih edebileceklerini belirttiler. Yetkililer ek yerleştirme tercihlerinin yapıldığı bugünlerde konuyla ilgilenen gençlerimiz ayrıntılı bilgiye www.kapadokya.edu.tr adresinden ulaşabileceklerini söylediler

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle