İstanbul’daki Kar Tatili Bir Gün Daha Uzatıldı

İstanbul son zamanlarda karla kaplı günler yaşıyor. Uzun yıllardır bu kadar fazla kar görmeyen İstanbul halkı bu durumdan hem şikayetçi hemde memnun. Memnun olmalarının sebebi özlenmiş bir beyazlık ve karın getirdiği neşe. Şikayetçi olan kısım ise çok kalabalık olan İstanbul’un en ufak hava koşulundan dolayı bile felç olması.

Geçtiğimiz iki günde bir çok insan evlerine ancak 3-5 saat içerisinde ulaşabildiği. TEM, E-5 ve köprülerde yaşanan küçük kazalar bile İstanbul’da trafiği felç etti. Dün TEM de kaynak zeminin kurbanı olan bir tır kazası yüzünden arabalar yollarda saatlerce beklemek zorunda kaldı.

Meteorolojiden gelen haberlere göre meteorolojik uydu bilgileri bu hafta sonuna kadar devam edecek olan kar yağışlarının İstanbul’da ciddi sorunlara yol açabileceğinin altını çizdi. Bu yüzden Milli Eğitim Bakanlığından bir açıklama geldi.

Yağacak olan kar ile beraber ara sokaklarda ve ana yollarda oluşabilecek don yüzünden kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan özürlü personel ile hamile bayanlar için bir gün daha tatil ilan edildi. Bu kriterlere giren vatandaşlarımız yarın evlerinde rahatlıkla uyuyabilirler.

No comments.

Yorum Ekle