Kadınlara Liderlik Eğitimi Sertifikası Verildi

İzmir’de düzenlenen özel organizasyonla birlikte, sadece kadınlar için liderlik sürecinin öğrenilmesine dair eğitim verildi. Kadınlara liderlik eğitimi verilmesiyle ilgili faaliyetlerin Çeşme’de düzenlenen programla, sonucunda sertifikaları da dağıtıldı.

Belediye tarafından desteklenen organizasyonda özellikle Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile liderlik alanında gelişmeleri sağlandı. Toplamda 16 hafta gibi oldukça uzun süren bir eğitim programının ardından, Çeşme belediye başkanı Muhittin Dalgıç organizasyonun sonunda çok sayıda kadına sertifikalarını dağıttı.

“Çeşme’ye Yakışan Bu”

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç tarafından yapılan konuşmada, eğitimin son derece önemli olduğu ve kadınların bu alanda geliştiğini görmenin çok daha güzel olduğunu belirtti. Sertifika almayı hak eden, 16 hafta boyunca verilen hizmette yer alarak tüm süreç hakkında bilgi edinen onlarca kadına sertifikalarını takdim etti.

Beklenen rakamın son derece düşük olduğunu belirterek, katılan kadın sayısının fazla olmasından dolayı duydukları mutluluğu bir kez daha dile getirdiler. Hem kent kadın konseyi meclis başkanı hem de belediye başkanı tarafından yapılan açıklamalarda, bu tarz organizasyonun devam edilmesi gerektiği vurgulandı.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle