Karma eğitim kalkıyor mu?

karma_egitim

karma eğitim kalkıyor mu, Eğitim-Bir-Sen Başkan Vekili Ahmet Özer’den çok şaşırtıcı ve tepkiye neden olan bir açıklama, talep geldi. Geçtiğimiz gün CNN Türk’te bir programa katılan Özer, karma eğitim zorunluluğunun artık kaldırılması gerektiğini, erkeklerin ve kızların farklı bir gelişim süreci yaşadıklarını dile getirirken, artık taleplerin de arttığını ve bu sistemden vazgeçilmesi gerekildiğini dile getirdi. 1980’deki darbeye kadar bu sistemin olduğunun altını da çizen Özer, o dönemden sonra bu hakkın öğrencilerden ve ailelerden alındığını ifade etti.

“KIRSAL KESİMDEKİ KIZ ÇOCUKLARI…”

Bakınız eğer özellikle kırsal kesimde, sırf bu nedenle kız çocuklarını okutmayan aileler için çözüm olacaktır. Kadınların eğitimi konusunda önemli bir adım atılmış olacaktır böyle bir uygulamayla.

ERKEK VE KIZ ÇOCUKLARI FARKLIDIR

Fiziksel gelişmeden dolayı çocuklar arasında şiddet eğilimleri söz konusu. Bu eğilim nedeniyle erkek çocukları kız cocukları üzerinde baskı kurmaya çalışmaktadır. Baktığınız zaman kız çocukları bu okullarda geri plana itilmektedir, bunu görüyoruz.

VELİ DEMİR: KADINI CİNSEL OBJE OLARAK GÖRÜYORLAR

Eğitim İş Sendikası Başkanı Veli Demir ise bu teklifin yıllar önce AK Parti Gençlik Kolları tarafından gündeme getirildiğini söyledi. Canlı yayına telefonla katılan Demir, Eğitim-Bir-Sen’in hükümetin sözcülüğünü yaptığını iddia etti.

Demir şöyle konuştu:

“Eğitimin ciddi sorunları var. Eğitim emekçileri işlerini kaybetmeyle karşı karşıya. İki hafta açıldı; ancak hala çocuklarımız okullara yerleşememiş durumdadır. Eğitim-Bir-Sen ise hükümetin paralelinde başka bir ateşi yakmaya çalışmaktadır.

Bundan bir yıl önce Eğitim-Bir-Sen’in bir yayın organında çıkan bu konudaki yazı ondan bir yıl önce AK Parti Gençlik Kolları’nın yayınladığı bildiriyle aynı. Anlayacağınız bu bu sendika AKP ile birlikte hareket etmektedir. Bu kadını cinsel meta olarak bakan bir düşüncenin ürünüdür.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ


PelinAltunis ‏@pelinaltunis

Ahmet Özer Eğitim Sen başkanı Allah sana akıl fikir versin..yazık karma eğitim zorunlu Olmasın diyor.

DileK ATA ‏@DilekAtmca

Karma eğitime karşı olan Ahmet Özer okulda erkek çocukların kız çocuklara abuksubuk ezici davranışlarda bulunduğuna şahit olmadık SAÇMA!!

behîv ‏@badem_agaci

EğitimBirSen Bşk vekili Ahmet Özer’i dinliyor ve sinirden çatlıyorum fiziksel özellikleri bakımından bile kız ve erkekler ayrı okumalılarmış

UmayTopcu ‏@umytpcu

Ahmet Özer denilen bir varlık tvye çıkmış kızlarla erkekler fiziksel olarak farklı gelişiyor o yüzden ayrı okumalı diyor.

Hakan Pamir ‏@Hakan_Pamir

Karma eğitime karşı çıkan Ahmet Özer varlığı İNSAN ın ne anlama geldiğini gerçekten anlayabilseydi keşke… @siring

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle