Karne hediyesi ne olabilir

karne

karne hediyesi ne olabilir, Okulların kapanmasına sadece bir gün kaldı ve bunla birlikte çocuğunuza hediye almanız büyük bir ihtimal. Karnesi pek başarılı olmasa bile onu başarılandırmayı, kötü notlar alsa bile ona cesaret vermeyi unutmayın. Karne hediyesi geleneğimizde olan bir şey, ancak bazen çok fazla abartılıyor. Bunun önüne geçmeli, sadece sembolik bir şekilde hediye almalısınız. Bu yazımızda sizlere karne hediyesi ne olabilir ve karne hediyesi nasıl alınmalı sorularının cevaplarını detaylı bir şekilde aktaracağız.

PARA VE PAHALI OYUNCAKLA ÖDÜLLENDİRMEYİN!

Başarıyı ödüllendirmenin ise çocuğun yaşına ve gelişim seviyesine göre yapılması gerektiğine değinen Prof. Sevinç, ödüllerin maddi değerine dikkat çekti. Hediyelerin daha çok manevi ve haz uyandıracak sürpriz niteliğinde, aynı zamanda işlevsel olmasını öneren Sevinç, başarılı karne getiren çocuğu ödüllendirirken motivasyon artırıcı yaklaşımlara işaret ederek ailelere şu önerilerde bulundu:

BAŞARILI KARNE NASIL ÖDÜLLENDİRİLMELİ?

“Okul öncesi çağında olan çocuklara istekleri doğrultusunda hediyeler alınabilir ve ilgi duyacakları eğlence merkezlerine götürülebilir. Aktif olarak katılabilecekleri etkinlikler planlanabilir. İlköğretim seviyesindeki çocuklarla birlikte aile içinde karar verilip mümkünse tatilin bir kısmında seyahat planları yapılabilir. Gidilecek yerlerin tarihi, kültürü hakkında bilgiler araştırılabilir ve paylaşılabilir. Bu paylaşımların insanları mutlu ettiğini ve aile içi dayanışmanın verdiği güçle çocuklarda başarma güdüsünün kuvvetlendiğini söyleyebiliriz. Farklı kültürlerle tanışmak; yeni kazanımlar, yeni bakış açıları sağlar. Çocuğun hayal dünyasını geliştirmesi, özgür düşünebilmesi, zihin açıklığı, yaratıcılığı yeni öğrenmelere yol açar, motivasyonu artar. İleri yaş seviyesinde olan öğrenciler ise kendi arkadaş grupları ile birlikte planladıkları etkinliklere katılabilirler. Aile dışında sosyalleşmeleri ve dış dünyaya açılma istekleri kişilik gelişimleri açısından desteklenmelidir.”

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle