KPSS Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Her yıl devlet memur alımı için gerçekleştirdiği KPSS sınavı covid-19 virüsü sebebiyle erteleme yaşamıştı. ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınav her eğitim aşamasını almış vatandaşlarımıza sunuluyor. Yıl boyunca memur olabilmek için hazırlanan adaylar bu zorlu sınav yarışı ile uğraşıyorlar. Lisans KPSS sınavı eylül ayında gerçekleşecek. Sınavın erteleneceği duyurulduktan sonra merak konusu ise KPSS’nin başvuru tarihlerinin ne zaman gerçekleşeceğiydi. ÖSYM’nin sitesinden yapılabilen başvurularda güncelleme veya yeni giriş yapmak isteyenler ÖSYM’nin merkezlerine gidip bu işlemlerini gerçekleştiriyorlardı. Özellikle birçok kurumun korona virüsü sebebiyle kapanması başvuruların ne zaman olacağına dair kesin bir tarih verilmesini engelliyordu.

Başvuru Tarihleri

  • KPSS Lisans ( Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) başvurusu 30 Haziran ile 13 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.
  • KPSS Lisans(Alan Bilgisi) Gün başvurusu ve 2. Gün başvurusu 30 Haziran ile 13 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.
  • KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi(ÖABT) başvurusu 30 Haziran ile 13 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.
  • KPSS Ön Lisans başvurusu 21 Ağustos ile 2 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle