KYK Yurt Yedek Yerleştirme Sonuçları ve Tarihleri Hakkında!

Binlerce öğrenci her sene olduğu gibi bu sene de üniversiteye yerleşti. Şehir dışında okuyan öğrenciler için büyük olanaklar sağlayan KYK (kredi ve yurtlar kurumu) yurduna da her sene olduğu gibi bu sene de binlerce başvuru yapıldı. Bu başvuru sonuçlarında bazı öğrenciler yerleşemedi ancak bazıları asil sırada yurtlarına yerleştiler. Asil adaylardan yurtlara kayıt yaptırmayan öğrencilerden KYK yurt yedek yerleştirme sonuçları ve tarihleri da açıklandı.

KYK Yedek Yerleştirme Tarihleri Hakkında

Pek çok öğrenci KYK yurtlarından ve kredilerinden/burslarında yararlanıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de KYK burs, kredi ve yurtlarına başvuru oldukça yüksek rakamlarda. Başvuruların belli kriterleri ile öncelikli öğrenciler belirleniyor. Böylelikle asil yedek listeleri yayınlanarak bahsi geçen olanaklardan almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri yayınlanıyor.

KYK Yurt yedek listeleri ve tarihleri de geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Listeye göre ikinci yedek öğrenci yerleştirme tarihi 9 Eylül olarak karşımıza çıkıyor. Üçüncü yurt yedek yerleştirme listesi ise 12 Eylül tarihinde olacak.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle