LGS 1 Haziran’da

Milyonlarca öğrencinin gireceği merkezi bir sınav olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için Milli Eğitim Bakanlığı tarihi 1 Haziran 2019 olarak açıkladı.

2018 – 2019 eğitim öğretim yılı sonunda gerçekleştirilecek olan sınav iki oturum olarak şeklinde yapılacak. Sınava yönelik olarak soru sayılarında ya da ders dağılımlarında herhangi bir değişiklik olmadı. 8. Sınıf öğretim programı temel alınarak gerçekleştirilecek olan sınavın iki oturumu da aynı gün yapılacak. Çoktan seçmeli sorulardan oluşan Liselere Geçiş Sınavı’nda öğrencilerin 90 soru çözmeleri gerekiyor.

Sayısal Alan Testinde Süre Değişikliği 

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı bir açıklama ile her iki oturumda da 60’ar dakika olan sürenin sayısal alan testi için 20 dakika uzatıldığını açıkladı. Açıklamaya göre sözel bölüm alan testinde 50 soru olacak ve öğrencilere 75 dakika süre tanınacak. Sayısal alan testinde ise 40 soru çözmesi gereken öğrencilere verilen düre 20 dakika uzatılarak 80 dakika verilecek.

Milli eğitim Bakanlığı öğrencilerin hazırlık süreçlerinde yardımcı olması açısından Ekim ve Kasım aylarında örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle