MEB E- Sınav Sorumlusu Kursu Açılıyor!

Son zamanlarda internet üzerinden eğitim ve uzaktan eğitimin revaçta olması nedeniyle eğitim uygulamalarına bir yenisini daha uygun gören Milli Eğitim Bakanlığı, internet sınavlarından sorumlu eğitmenler yetiştirmek için mebbis üzerinden eğitimlere başlamaya karar verdi. E sınav salonlarının olduğu ilçelerde eğitmen alımlarına başlanacağı da duyuruldu.

Kimler E- Sınav Sorumlusu Olabilir?

Bütün alanlardan katılabilecek eğitmen adayları, üniversite ve lise mezunu olarak branşlara ayrılacak. Herkesin sisteme katılabileceği bu uygulama sayesinde, E-Sınav sistemlerinin kontrol altına alınacağı eğitim programları hazırlanıyor. Milli eğitim bakanlığı gereğince uygulamaya koyulan sorumlu kursu, daha sonra kursu geçen adayların bu alanda çalışma imkanı bulmalarını sağlayacak.  E sınav sorumlusu olmanız için milli eğitim bakanlığından yayınlanan dilekçe şartlarını ve eğitim koşullarını incelemeniz gerekiyor. Daha sonra ikametiniz olduğu mahalleye göre eğitim alabileceğiniz noktalar belirlenerek, E sınav sorumlusu kurslarına katılım yapabilirsiniz.

Güncel eğitim sistemlerinde biri olan E sınav sorumlusu adayları için sınavlar hakkında bilgileri de yine MEB üzerinden öğrenerek, kurslara katılabilirsiniz.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle