MEB, İskender Pala’nın kitaplarını önerecek

meb_iskender_pala

Milli Eğitim Bakanlığı ve İskender Pala’nın ortak aldığı kararlar doğrultusunda artık öğrencilere yazarın son çıkış yapan kitabı önerilecek. Gelen bilgilere göre yayınevleri çoğu öğretmene bir mektup yollamış ve her şey böyle deşifre olmuş. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine hali hazırda hediye edilmiş olan Pala’nın son kitabı Bülbül’ün Kır Şarkısı, öğretmenler tarafından öğrencilere önerilecek. Kitabın basımını üstlenmiş olan yayımcı firma, öğretmenlere gönderdiği mektupta şu sözlere yer verdi: “Kapı Yayınları olarak Sayın İskender Pala ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile sağladığımız üçlü mutabakat neticesinde adı geçen kitabı İstanbul’daki bütün Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine hediye etme kararı aldık”

“KİTABI ÖĞRENCİLERİNİZE TAVSİYE EDİN”
Yayınevinden gönderilen mektubun devamında ise Öğretmenlerden “kitabı öğrencilerinize tavsiye edin” ricasında bulunuluyor:

“Elinize ulaşan bu kitabı lütfen size olan saygı ve yakınlığımızın bir nişanesi olarak kabul buyurmanızı, eğer ilginizi çekiyorsa okumanızı ve beğendiğiniz takdirde öğrencilerinize tavsiye etmenizi rica ediyoruz”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın mutabakata vardığı bir kitabı hangi öğretmen “ben tavsiye etmiyorum” diyebilir ki?

İSKENDER PALA: CEMAAT ÖZÜR DİLEMELİ
Geçtiğimiz Eylül ayında Habertürk’ten Balçiçek İlter’e konuşan Yazar İskender Pala, Ergenekon ve Balyoz’la omuz omuza vererek Cemaati bitirmeye çalışan AKP Hükümeti’ne destek çıkmış ve normalleşme için Cemaatin AKP’den özür dilemesi gerektiğini söylemişti.

Kavgada hatalı olanın “Özür diliyorum” demesi gerektiğini savunana Pala, “Abi ya da Birader deyip o hatadan dönmesi gerekir” demiş ve “Cemaat özür mü dilemeli?” sorusunu “Evet. Cemaat’in bunu yapması gerekir ki normalleşelim” şeklinde konuşmuştu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle