Melikşah Üniversitesi Pakistan’a gitti

pakistan

melikşah üniversitesi pakistana gitti, Ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri olan Melikşah Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde Pakistan’ın İslamabad şehrinde düzenlenen uluslararası bir eğitim etkinliğine katılım gösterdi. Üniversiteyi temsilen etkinlikte yer alan isim Melikşah Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet Uyar olurken, Uyar oradaki öğrencilere kendi üniversitesini tanıttı. İlk önce İslamabad’da yapılan etkinlik sonraları Lahor ve Karachi şehirlerinde de yapıldı.

Pakistan Paktürk liselerinde yetkililerle de görüşen Doç. Dr. Uyar, lise iki ve lise son sınıf öğrencilerine Melikşah Üniversitesi’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Üniversite tanıtımı kapsamında 3 farklı şehirde 13 okul ziyareti gerçekleştiren Dr. Uyar, bu okullarda Türkiye’de eğitim olanakları ve Melikşah Üniversitesi hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Pakistan izlenimleri hakkında bilgi veren Doç. Dr. Uyar, “Pakistan’da yıllık ortalama 25 bin öğrenci yurt dışına üniversite eğitimi için gidiyor. Bu öğrencilerin genellikle tercihi ABD ve İngiltere oluyor. Fakat bu ülkelerdeki eğitim ücretlerinin yüksekliği Pakistanlı öğrencilerin ülkemizde okumaları için büyük bir fırsattır.” şeklinde konuştu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle