Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yeni Tasarlanan Öğretmenler Odasını Basına Tanıttı

Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk yeni tasarlanan öğretmenler odasını basına tanıttı. Yaz bitimi tüm hazırlıkları biten yeni nesil öğretmenler odası tanıtımı, Ankara’daki Keçiören Yalçın Eskiyapan İlkokulu’nda tanıttı.

Okullarda öğrencinin konforu kadar öğretmenlerin rahatına da dikkat ettiğini belirten Bakan Selçuk, huzurlu bir eğitim ve öğretim atmosferi için önemli olan temel noktalardan birinin öğretmenin huzurundan geçtiğini belirtti.

Öğretmen İhtiyaçlarına Oda Hazırlandı

Yıl içerisinde proje kapsamında binlerce öğretmen ile yapılan anketler, görüşler, değerlendirmeler sonucu öğretmenler için ideal örnek tip oda tasarlandı. Tam olarak öğretmen ihtiyaçlarının karşılandığı odada, pek çok yenilik ve teknolojik aletlerden de yararlanıldı. Bu noktada projeye destek veren pek çok öğretmen ve müdür, idari personel söz konusu.

Bakan Selçuk’tan Destek Çağrısı

Eğitim öğretimde ülkemizdeki tüm hayırsever vatandaşlara Bakan Selçuk bizzat kendisi seslendi. Genel olarak öğretmen odalarının en iyi şekilde iyileştirilmesi, düzeltilmesi ve olması gereken ölçütlere varmak için hayır sever desteklerini beklediğini açıkladı.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle