Milli Eğitim Bakanı’ndan Özel Yıkanabilen Maske

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Olgunlaşma Enstitüleri covid-19 virüsü sebebiyle zorunlu takılan maskeleri çocuklar için ürettiler. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların yapmış olduğu maskelerde çocuklar düşünüldü. Çocukların yaş, cinsiyet ve gözlük kullanımlarına göre tasarlandılar. Bu maskelerin özelliği ise yıkanabilir olmasıdır.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki Olgunlaşma Merkezleri bu maskelerin üretimini üstlendiler. Üretilen maskeler ise kullanıma hazır bir hale getirildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sürekli maske üretimi yapan olgunlaşma merkezlerinden özel olarak çocuklara maske yapmasını istedi. Yaşamın parçası haline gelen maskelerdeki renk ve desenler çocuklara hitap edecek tasarımları içeriyor. Bir parçamız haline gelmesi gereken maskeleri çocuklara sevdirmesi amaçlanıyor.

Çocuklara Özel Maskeler Nerede Bulunur

Çocuklara özel olarak üretilmiş yıkanabilen maskeler Olgunlaşma Enstitüsü’nün internet sitesinde ve PTT AVM’de satışa sunulacak. Vatandaşlar bu maskelere ulaşımı sağlanmış olacak. Ziya Selçuk ise bu haberi Twitter’dan duyurdu. Çocuklara “Sağlıkla, güle güle kullanın çocuklar.” söyleyen Ziya Selçuk okul öncesinden 12 yaşına kadar olan tüm çocuklar için üretildiğini belirtti.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle